Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte
| WiFi Wi-Fi | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Kæledyr ikke tilladt |
Beliggende 1 km fra Catedral Santo Antônio, er dette hotel også et 10 minutters kørsel fra Dr. Benedito Meireles Plads.
Indkvarteringen ligger inden for en 20-minutters gåtur fra byens centrum.
Overnatningsstedet tilbyder en terrasse, en balkon og en minibar i værelserne. Der er separat toilet og en bruser i værelserne.
Der serveres en kontinental buffet dagligt. Stedet ligger 5 minutters gåtur fra spisested Biroska Burger.
- Lokale seværdigheder
- Salao do Reino das Testemunhas de Jeova1,1 km
- Catedral Santo Antônio1,7 km
- Conselheiro Rodrigues Alves History and Teaching Museum1,8 km
- Igreja da Cidade1,2 km
- Visita monitorada noturna na Basílica2,2 km
- Memorial Frei Galvao1,6 km
- Igreja Nossa Senhora Aparecida1,9 km
- Terra de Frei Galvao1,3 km
- Estacao Ferroviaria de Guaratingueta2 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn85 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
- Omklædningsrum
- Allergivenlige værelser
- Brandslukkere
På værelset
- Minibar
- Dagligstue
- Patio
- Strygeservice
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Brætspil
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel?
Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra et Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel?
Det Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel ved 11:00. - ❓
Hvad er afbestillingspolitikken, der tilbydes i det Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel?
Det Cantinho Da Rainha Aparecida Do Norte hotel giver gratis afbestilling. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen.